Procházkové trasy

Připravili jsme pro vás čtyři vycházkové trasy Českým Krumlovem. Nejlepší je samozřejmě městem brouzdat, občas se ztratit a pak zas najít, pokud ale chcete vyrazit na námi doporučenou trasu a poznat i (ne)známé domy mimo centrum, trasy jsou tu pro vás!

trasa ZÁMECKÁ – ZDE

3 km – 100 metrů převýšení – střední náročnost

Zámecká trasa vás provede krumlovským zámkem a zavede vás až do lesa za ním. Poznáte nejstarší části zámku na II. zámeckém nádvoří, ale i schwarzenberské barokní, rokokové a klasicistní stavby. Projdete se zámeckou zahradou a navštívíte i Ptačí hrádek, který je tak trochu skrytý v lese za ní. Lesem a loukami pak můžete pokračovat, kamkoliv vás nohy zavedou! 

trasa ZA NOVOU ARCHITEKTUR(O)U! – ZDE

2 km – 55 metrů převýšení – střední náročnost

Tahle trasa nevede centrem, ale o staré domy nepřijdete – dovede vás na kopec, odkud je jeden z nejkrásnějších výhledů na zámek. Na trase poznáte architekturu, která v Krumlově vznikla po roce 1930. Potkáte dvě stavby známého jihočeského architekta Bohumila Böhma, krásnou jednopodlažní funkcionalistickou budovu v centru a dnes zchátralý hotel Vyšehrad. Poslední zastávkou budou Domy s pečovatelskou službou architekta Ladislava Lábuse, které byly v roce 1998 oceněny cenou Grand prix obce architektů. 

trasa SCHWARZENBERSKÁ – ZDE

3 km – 150 metrů převýšení – vyšší náročnost

Schwarzenberkové jsou úzce spjati spjati s Krumlovem. Tato trasa tak začíná v gotickém kostele sv. Víta, kde mají Schwarzenberkové hrobku, a hlavním cílem procházky je krásná kaple na Křížové hoře, kterou v roce 1930 Terezie Schwarzenberková nechala zrekonstruovat, a odkud je překrásný výhled na Krumlov. Po cestě potkáte kapli sv. Martina či synagogu (nebo také Seidelův secesní fotoateliér, či ateliér, v kterém tvořil Egon Schiele). No a pokud opravdu vyjdete až na kopec, jistě oceníte zchlazení v našem Hornobránském rybníku. Plavky s sebou!

trasa CENTREM KŘÍŽEM KRÁŽEM – ZDE

4 km – 40 metrů převýšení – střední náročnost

Na této trase poznáte zásadní stavby v historickém centru Krumlova. Provede vás všemi historickými částmi města – Vnitřním městem, Plešivcem i Latránem. Uvidíte domy, které byly postaveny už ve středověku, ale poznáte například i architekturu, jež v centru Krumlova vznikla ve 20. století. A možná, že najdete ještě desítky dalších zajímavých domů, které v mapě nejsou vyznačeny. Zkoumejte!